Subap Ayarı Fiyatları – Subap Ayarı Bozuksa Nasıl Anlaşılır?

Subap ayarı fiyatları araçların marka ve modeline göre çok bir farklılık göstermez. Aracınızın subap ayarı bozuksa bir takım sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar ve subap ayarı fiyatları 2023 yılında ne kadardır? gibi başlıklar adı altında yanıt vereceğiz. Subap ayarı fiyatı en çok merak edilen konulardan biri olup işçilik ücreti gibi bir takım ücretler de aşağıda yer almaktadır. Hızlıca subap ayarı bozuksa nasıl anlaşılır? sorusuyla makalemize başlayalım.

Subap Ayarı Bozuksa Nasıl Anlaşılır?

Subap ayarı bozuksa aracınızda bir takım sorunlar ortaya çıkacaktır. Subap ayarı bozuk arabada motorun performansı düşer ve yakıt tüketimi de artar. Eğer subap ayarı bozuk ise, rölanti dalgalanması ve düşük motor gücü sorunları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca subap ayarı bozuk ise subap ayarı fiyatları listemizden aracınızın marka ve modeline göre subap ayarı yaptırabileceğiniz fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Subap ayarı arıza belirtileri şunlardır:

  • Rölanti dalgalanması: Subap ayarı bozuksa, aracınızın motoru tam olarak verimli çalışmayacak ve aracınızın rölantisinde dalgalanmalar ortaya çıkacaktır.
  • Motor arıza ışığı: Subap ayarı bozuk arabaların motorları tam performansta çalışmayacağı için aracınızın motor arıza ışığı yanacaktır.
  • Yüksek yakıt tüketimi: Subap ayarı bozulduğunda, aracın yakıt tüketimi atar. Subap ayarı bozuk araba, normalde gittiği yolu daha fazla yakıt harcayarak gidecektir.
  • Motor sesi: Subap ayarı bozuk arabanın motor çalışması sırasında anormal sesler duyabilirsiniz. Bu sesler, tıkırtı veya vurma şeklinde olabilir. Aynı şekilde rölanti düşüp tekrar yükseleceği için sürekli inişli kalkışlı motor sesi duyacaksınız.
  • Titreme: Subap ayarı bozuksa aracınızda çalışırken fazlaca titreme yaşanır. Aynı şekilde aracınız kalkışlarda da titreme yaşayacak ve zorlanacaktır.
Göz At  Rektefiye Nedir? Rektefiye İşlemiyle Motorunuzu Yenileyin

Yukarıdaki belirtilerden birini yaşamanız durumunda aracınızın subap ayarlarını kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Aracınızın subap ayarı bozuksa daha büyük sorunlara yol açmadan subap ayarı fiyatları 2023 listesinden fiyat alıp ayar yaptırmanız gerekir.

Subap Ayarı Fiyatları 2023✅

Subap ayarı fiyatları araç bazında düşük miktarda farklılık gösterebiliyor. Ancak subap ayarı çoğunlukla aynı şekilde yapıldığı için fiyatlar birbirine oldukça yakındır. Subap ayarı fiyatları 2023 şu şekildedir;

Marka – Model Subap Ayarı Fiyatı
Tofaş Subap Ayarı 200 TL
Toros Subap Ayarı 200 TL
Broadway Subay Ayarı 220 TL
Lada Samara Subay Ayarı 220 TL
Doğan SLX – Şahin Subap Ayarı 200 TL
Honda Civic Subap Ayarı 250 TL
Toyota Corolla Terra Subap Ayarı 250 TL
Toyota Corolla Efsane Kasa Subap Ayarı 250 TL
Clio Subap Ayarı 250 TL
Honda Jazz Subap Ayarı 250 TL
Tempra Subap Ayarı 200 TL
Honda Civic FD6 Subap Ayarı 250 TL
Renault 9 Subap Ayarı 200 TL
2007 Honda Civic Subap Ayarı 250 TL
Ford Fiesta Subap Ayarı 250 TL
Ford Focus Subap Ayarı 200 TL
Passat B5 Subap Ayarı 250 TL
Passat B6 Subap Ayarı 270 TL
Tofaş Subap Ayarı 200 TL
Fiat Tipo Subap Ayarı 200 TL
Fiat Uno Subap Ayarı 200 TL
Opel Astra Subap Ayarı 250 TL
Toyota Corolla Subap Ayarı 250 TL
Megane 2 Subap Ayarı 250 TL

Subap ayarı fiyatları 2023 yılında ortalama olarak yukarıdaki şekildedir. Peki Subap ayarı kaça yapılır?

👀 Üst Kapak Contası Değişimi Fiyatı: Değişmezse Ne Olur?
Subap Ayarı Fiyatları
Subap Ayarı Fiyatları

Subap Ayarı Ücreti

Subap ayarı işçilik ücreti 200 TL’den başlamakta olup maksimum 300 TL arasında değişmektedir. Subap ayarı ücreti aracın markasına ve modeline göre kısa bir makas farkıyla değişiklik gösterir.

Göz At  Stop Lambası Arızaları Nelerdir?

Aracınızın subap ayarı ücretini merak ediyorsanız bizlere yorum yap kısmından sorabilirsiniz.

Subap Ayarı Kaç TL

Aracınızın subap ayarı kaç TL? diye merak ediyorsanız 200 TL ile 300 TL arasında işçilik ücreti dahil yaptırabilirsiniz. Aracınızın subap ayarını yaptırırken bu konuda bilgili ve tecrübe sahibi bir tamriciye yaptırmanız gerekmektedir. Subap ayarı fiyatı düşük olup da yapamayan kişilere aracınızı yaptırmanızın daha çok zararı olacaktır. Bu nedenle subap ayarı kaç tl? sorusuna gelmeden önce aracınız için iyi bir usta bulmalısınız.

Subap ayarı ne kadara yapılır? diye merak ediyorsanız bizlere aracınızın marka ve modelini yorum olarak yazarsanız sizler için fiyatını açıklayabiliriz. Subap ayarı ücreti aracınızın motor sağlığı için düşünmeniz gereken 2. adımdır. Subap ayarı bozuksa aracınızda daha büyük sorunlar ortaya çıkmadan ayarı yapılmalıdır.

“Subap Ayarı Fiyatları – Subap Ayarı Bozuksa Nasıl Anlaşılır?” üzerine 6 yorum

  1. 2009 benzin+LPG’li Toyota Corolla elegant sibop ayarı yapılıyormu acaba arabayı yeni aldım bilmediğim için soruyorum.cevabınız için şimdiden teşekkürler

    Yanıtla
Yorum yapın

HAKKIMIZDA

Araba Bakım Sitesi, araba sahipleri için en hızlı evde araba tamir yöntemleri, ipuçları ve püf noktaları hakkında bilgi sağlayan bir blog sitesidir. Otodan.net sitesi, araç bakımı, oto tamiri, parça değişimi ve diğer birçok konuda bilgi içermektedir.